Kontakt:
505 093 131
pn–pt: 8:00–16:00
 › 
Dieta Ketogeniczna

Dieta ketogeniczna

Dieta ketogeniczna, inaczej zwana dietą ketogenną lub ketonową głównie opiera się na przyjmowaniu pokarmów o niskiej zawartości węglowodanów i dużej zawartości białka.
Nasze ciało jest przyzwyczajone do przyjmowania węglowodanów i następnie do przetwarzania ich w energię. Węglowodany i cukry, które nie zostały przetworzone na energię, odkładają się w postaci tłuszczu. W ciągu ostatnich dziesięciu lat spożycie cukru na osobę wzrosło trzykrotnie.
Cukier w dzisiejszych czasach znajduje się w wielu produktach: napojach słodzonych, sokach, pieczywie, wodach smakowych, dżemach, słodyczach, ziemniakach, jogurtach, w keczupie…itd. Jeśli spożywamy tego typu produkty może nas to doprowadzić do otyłości. Jeżeli chcemy schudnąć, musimy skutecznie wyeliminować węglowodany i cukry przechowywane w tłuszczach.
Jednym z najbardziej skutecznych sposobów jest zmiana nawyków żywieniowych m.in. wykluczenie cukrów i węglowodanów. Istotą diety ketonowej jest ograniczenie do minimum spożycia węglowodanów, zmniejszenie spożycia tłuszczu oraz zwiększenie spożycia białka i błonnika. Organizm wpada w stan tzw. ketozy. W tym stanie energia jest wytwarzana z własnych zapasów tłuszczu i Ty tracisz na wadze!

Na początku diety ketogenicznej organizm zaczyna czasami wykorzystywać zapasy tłuszczu jako źródło energii zamiast węglowodanów aż po 4 dniach. Nie zniechęcaj się jednak przedwcześnie! Na początku diety możesz odczuwać zmęczenie i brak energii, po 4 dniach zmęczenie to zniknie, a Twój organizm zacznie spalać rezerwy tłuszczu. Podczas ketozy będzie miał stały dopływ energii z tłuszczów.

Jak stwierdzić, że jesteśmy w stanie ketozy?

To wtedy, kiedy twoje ciało zapadnie w ketozę, zaczniesz tracić kilogramy, centymetry i poczujesz się pełen energii i nie będziesz głodny! Przez pierwsze 4 dni bardzo ważne jest, aby omijać słodycze.

Plusy diety Keto

 • szybkie i widoczne efekty
 • bez głodówek- 5 posiłków dziennie
 • usuwanie cellulitu
 • poprawa stanu cery
 • detoksykacja organizmu
 • utrata zbędnych kilogramów
 • spalanie tłuszczu bez ruchu
 • nauka regularnego odżywiania oraz zdrowe, mniejsze porcje
 • obniżenie poziomu cukru we krwi
 • obniżenie poziomu (złego) cholesterolu LDL i podwyższenie poziomu (dobrego) cholesterolu HDL
 • zmniejszenie ryzyka chorób układu krążenia
 • bez efektu jo-jo

Kto nie powinien stosować tej diety

 • dzieci i młodzież do 18 roku życia
 • osoby z alergią na niektóre składniki produktów Mix & Slim
 • osoby z zaburzeniami odżywiania – anoreksja, bulimia
 • osoby z różnymi chorobami serca, zawałem mięśnia sercowego, dusznicą bolesną
 • ludzie po udarze
 • osoby z chorobą nerek lub wątroby
 • osoby cierpiące na poważne choroby psychiczne

Jak wygląda dieta keto?

Składa się z 3 faz. Różnica między fazami to liczba posiłków białkowych Mix & Slim dziennie. W pierwszej fazie zastępujemy nasze regularne posiłki specjalnymi posiłkami, przyjmujesz 5 posiłków dziennie. Ta faza trwa 4-8 tygodni (w zależności od ilości kilogramów, które chcesz stracić).

W fazie 2 i 3 stopniowo włączasz regularne posiłki do diety, dzięki czemu Twoje ciało powoli dostosowuje się do spożycia tłuszczu i węglowodanów i zapobiega niepożądanym efektom jo-jo.

Czego musisz się trzymać?

 • Dużo pij: co najmniej 2 – 3 litry niegazowanej wody, zielonej lub czarnej niesłodzonej herbaty, w pierwszej fazie unikać wody z cytryną (w drugiej fazie dozwolone)
 • Regularność3 godziny przerwa między posiłkami, pierwszy posiłek pół godziny po przebudzeniu i ostatni posiłek nie później niż 2 godziny przed snem.
 • Spożywanie warzyw: Podczas całej diety ważne jest spożywanie zielonych warzyw oprócz posiłków dietetycznych. Warzywa zawierają błonnik, który daje uczucie sytości. Lista dozwolonych warzyw jest następnie wyszczególniona dla każdej fazy. Ilość spożywanych warzyw powinna wynosić około 200 g dziennie.

Dlaczego warto schudnąć z Mix & Slim?

Wszystkie nasze posiłki produkujemy, aby odchudzanie było jak najłatwiejsze i najprzyjemniejsze. Zacznij odchudzanie z nami, a możesz spodziewać się świetnych rezultatów!

Łatwe przygotowanie

Posiłki są gotowe w mniej niż 5 minut

Bez chemii

Bez szkodliwych substancji, tylko naturalne składniki

Odnawialne źródła energii

Posiłki produkujemy za pomocy zielonej energii

Korzystna cena

Uzyskaj wspaniałe wyniki w niskich cenach

Smakuje tak, jak chcesz

Możesz wybierać spośród wielu pysznych smaków

Szybkie wyniki

Schudniesz w możliwie najkrótszym czasie

Czego unikać?

Ketoza jest bardzo wrażliwa na węglowodany i cukry. Jeśli spożyjesz więcej węglowodanów lub cukrów, nawet w postaci bułkipiwaciasta … itd., ketoza zostanie anulowana i powrót do ketozy zajmie 2 – 3 dni.

Należy unikać słodzonych napojów, cukru, alkoholu, słodyczy, frytek, kiełbasek, paluszków … itd. W fazie 1 nie należy przyjmować niektórych warzyw ani dodatków takich jak ryż lub ziemniaki. Lista dozwolonych składników jest zawsze wymieniona na różnych etapach diety.

1. FAZA = Szybka utrata wagi

Długość: 8 tygodni

W pierwszej fazie należy jeść dietetyczne posiłki Mix & Slim 5 razy dziennie. W tej fazie dochodzi do bardzo szybkiego ograniczenia węglowodanów i cukrów, przez co Twoje ciało dostaje się do tzw. stanu ketozy, w którym zaczyna spalać własne zapasy tłuszczu, aby uzyskać źródło energii. Dietetyczne posiłki Mix & Slim są zaprojektowane tak, aby nasycić Cię odpowiednio i doprowadzić do stanu ketozy, w którym dochodzi do szybkiej i skutecznej utraty zbędnej masy ciała. Bardzo ważne jest, aby nie spożywać pokarmów o wysokim poziomie węglowodanów.

Pierwsza faza trwa 8 tygodni, w zależności od wymaganej utraty wagi. Produkty Mix & Slim można łączyć w dowolny sposób. Oprócz diety i picia ważne jest również spożywanie 200 g zielonych warzyw dziennie.

2. FAZA = Stabilizacja

Długość: 4 tygodnie

W drugiej fazie do diety stopniowo włącza się zwykłą żywność. Jeden posiłek dietetyczny Mix & Slim zostaje zastąpiony posiłkiem białkowym z poniższej listy. Codziennie spożywaj 3 – 4 posiłki dietetyczne Mix & Slim + 1 – 2 posiłki białkowe. Zalecamy wymianę obiadu lub kolacji. Stopniowy powrót regularnych posiłków zapewni, że nie wystąpi niechciany efekt jo-jo. Jeśli dieta zostanie przerwana po pierwszej fazie, organizm zacznie produkować duże ilości insuliny z każdego posiłku węglowodanowego i tym samym nastąpi szybki przyrost masy ciała (efekt jo–jo).

3. FAZA = Utrzymanie wagi

Długość: 4 tygodnie

Ta faza służy do utrzymania sylwetki po utracie wagi, aby kilogramy nie wracały ponownie podczas efektu jo–jo.

Faza ta jest stworzona w celu wyrzeźbienia sylwetki po schudnięciu, aby w ramach efektu jo–jo nie przytyć ponownie kilka kilogramów. Zalecamy od 2 do 3 posiłków dziennie zastąpić dietetycznymi posiłkami Mix & Slim. To, czy zastąpisz tymi produktami śniadanie, obiad lub przekąskę zależy tylko od Ciebie. Jeżeli chcesz zachować figurę po programie odchudzającym, ważne jest, aby zmienić nawyki żywieniowe. Najważniejsze jest ograniczenie spożywania cukrów prostych i węglowodanów. Cukier bardzo szybko zmienia się w energię, a jeżeli ta energia nie zostanie zużyta przykładowo podczas uprawiania sportu, to zostanie ułożona w zapasach tłuszczu.

Jadłospis z produktami Mix & Slim

 • Śniadanie: kasza / naleśniki
 • Przekąska: koktajl
 • Obiad: zupa / chude mięso + sałatka
 • Przekąska: koktajl
 • Kolacja: omlet / zupa / naleśniki / sałatka z jajkiem

Produkty Mix & Slim można stosować w różnej kolejności.

Dozwolone produkty podczas diety ketonowej: zielone warzywa (szpinak, brokuły, sałata, ½ awokado, kapusta, oliwki, ogórek). Coś pysznego w fazie 2 i 3: 30 g orzechów (migdały, orzechy włoskie, orzechy pekan, orzechy laskowe) / 1 – 2 kosteczki 90% ciemnej czekolady.

Produkty zabronione w diecie ketonowej: owoce, chleb, ziemniaki, ryż, makaron, ciasta, słodycze, lody.

Przez pierwsze kilka dni możesz mieć ochotę na słodycze. Ważne jest, aby oprzeć się i kontynuować odchudzanie Mix & Slim aby osiągnąć pożądany efekt. Gdy tylko twoje ciało się przystosuje, pragnienia znikną.

Pakiety dla diety keto

Skuteczne, łatwe i tanie! Pragniesz gwarantowanych rezultatów, ale jednocześnie oszczędzasz? W tym wypadku nasze plany dietetyczne są dla Ciebie idealne. Zamów swój plan diety, otrzymaj wszystkie potrzebne produkty i zaoszczędź.
−24 %
Zobacz produkt

Dieta ketogeniczna na tydzień

279 

−28 %
Zobacz produkt

Dieta ketogeniczna na 2 tygodnie

459 

−31 %
Zobacz produkt

Dieta ketogeniczna na 4 tygodnie

849 

−40 %
Zobacz produkt

Dieta ketogeniczna na 8 tygodni

1 449 

Korzystne pakiety

Nagradzamy lojalnych klientów!

Doceniamy klientów, którzy wielokrotnie do nas wracają. Zostań członkiem naszego klubu lojalnościowego i zacznij zbierać punkty, które wykorzystasz w ramach zniżek na kolejne zakupy!
Klub lojalnościowy
menu